آیت الله سید احمد میرعمادی دوشنبه ۲۱ فروردین در دیدار با کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان ضمن تبریک حلول ماه رجب و میلاد امام علی(ع)، سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را گرامی داشته و اظهار داشت: یاد و خاطره حضرت امام(ره) را گرامی می‌داریم که با نفس گرم و قدسی نهادی را تأسیس کردند که منشأ آثار و برکات فراوانی باشد.

وی بیان داشت: امروز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توانسته است کارهایی را انجام دهد که ماندگار است، کارهایی که موجب توسعه و پیشرفت کشور شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: از مهم‌ترین دستاوردهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محرومیت‌زدایی و حل مشکل مسکن در روستاها است.

آیت الله میرعمادی تاکید کرد: طرح‌های هادی روستایی نیز زمینه‌ساز توسعه و آبادانی روستاها شده است.

وی خواستار کمک همه مسئولین استان در راستای تقویت همه‌جانبه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شد و بیان داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نه‌تنها تاکنون بر دوش دولت هزینه‌ای را تحمیل نکرده بلکه با استفاده از توان نیروهای متخصص خود در کنار تمام دولت‌ها با تمام وجود به مردم خدمت کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد بر اهمیت تقویت ظرفیت روستاها تاکید کرد و ادامه داد: روستاییان و عشایر بسیاری از نیازمندی های کشور را برطرف می کنند و اگر این ظرفیت ها به خودکفایی برسند به بیگانگان نیازی نخواهیم داشت.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه باید به سمت خودکفایی روستاییان حرکت کنیم، تصریح کرد: توجه به ظرفیت های روستاها می تواند زمینه تحقق و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است را فراهم آورد.

آیت الله میرعمادی بیان داشت: با ایجاد امکانات لازم در روستاها عدالت اجتماعی و توجه به محرومان و مستضعفان که مورد تاکید امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بوده است اجرا می شود.

وی با بیان اینکه تحقق عدالت اجتماعی موجب همبستگی مردم، استحکام پایه های نظام و اقتدار ایران اسلامی می شود، افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از برکات انقلاب بود که با تاسیس این بنیاد شاهد خدمات فراوان در هر نقطه کشور هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاهای کشور اشاره کرد و ادامه داد: طرح های هادی روستایی، بهسازی روستاها و مقاوم سازی خانه های روستایی از جمله این طرح هاست.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: روستاییان از طرح مقاوم سازی استقبال و از تسهیلات بانکی استفاده کرده و اقدام به مقاوم سازی واحدهای خود کنند.