آیت الله سید احمد میرعمادی چهارشنبه ۱۶ فروردین در دیدار با رئیس سازمان محیط زیست کشور در سخنانی با تاکید بر اینکه مسئولیت سازمان محیط زیست حساس کردن مردم و مسئولان برای حفظ محیط زیست است اظهار داشت: به طور حتم حفاظت از محیط زیست بسیار ضروری و مهم بوده و در صورت عدم توجه به آن حیات انسان به خطر می افتدد.

وی با اشاره به اقدامات دولت در راستای حفظ محیط زیست عنوان کرد: حفظ محیط زیست یک وظیفه شرعی و عقلی بوده به طوری که ۸۰۰ آیه در قرآن کریم در رابطه با اهمیت محیط زیست وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت های حوزه گردشگری و طبیعی لرستان تصریح کرد: طبیعت لرستان در دنیا بی نظیر بوده و انسان نشانه های وجود خداوند را در طبیعت لرستان می بیند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه تالاب ها، آبشارها، گیاهان دارویی و ... از سرمایه های عظیم لرستان به حساب می آیند تصریح کرد: در این راستا امیدواریم که تلاش ها دولت و همچنین مسئولان استانی در راستای حفظ این منابع تداوم و استمرار یابد.

وی تاکید کرد: سرمایه های فراوانی که در لرستان وجود دارد در کمتر جایی است گفت: این طبیعت خدادادی و معادن و این ظرفیت های طبیعی در استان را می توانیم تبدیل به تولید و اشتغال ایحاد کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه گیاهان دارویی و معادن و گردشگری و طبیعت گردی سرمایه های ما هستند و باید همه همت و تلاش کنیم که آنها را حفظ و احیا کنیم.