آیت الله سید احمد میرعمادی 3 خردادماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا توشه ارزشمندی است، امام علی (ع) می‌فرماید «ای بندگان خدا تقوا توشه‌ای است که انسان را به سر منزل مقصود می‌رساند، تقوا پناهگاهی است که انسان را از تمام خطرات نجات می‌دهد، عمل کنندگان به تقوا سعادت مند ترین افراد هستند».

شب قدر، شب پیوند قرآن و ولایت است

وی با اشاره به آغاز لیالی قدر و شهادت امام علی (ع)، عنوان کرد: روزها و شب‌های سرنوشت ساز، مهم، با ارزش و بااهمیتی در پیش داریم، قدر این روزها و شب‌هایی که در پیش داریم را بدانید.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه یکی از فضیلت‌های مهم ماه مبارک رمضان شب قدر است، که بر اساس آیات و روایات اهمیت و فضیلت بسیار زیادی دارد، تصریح کرد: بر اساس آیات و روایات شب قدر از هزار ماه برتر است، شب قدر، شب دورود و سلام ملائکه بر مؤمنان است، شب قدر، شب تعیین مقدرات و سرنوشت انسان است، شب قدر، شب پیوند قرآن و ولایت است، شب قدر، شب آمرزش گناهان است.

در شب قدر پنج عمل باید انجام گیرد تا بتوانیم این شب را درک کنیم

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در شب قدر پنج عمل باید انجام گیرد تا بتوانیم این شب را درک کنیم، افزود: انس با قرآن اولین وظیفه است، دومین وظیفه ارتباط با امام زمان (عج) است، سومین وظیفه عبودیت و بندگی خدا با دعا، نیایش و نماز است، چهارمین وظیفه توبه و استغفار است و پنجمین وظیفه کسب علم، دانش و معرفت است.

وی با اشاره به اینکه شب قدر، شبی است که با خون شخصیتی آغشته شده که در دنیا نظیر ندارد، عنوان کرد: شب قدر، شب ضربت خوردن و شهادت امام علی (ع) است، کشی نتوانسته است که عظمت شب قدر را درک کند، امام علی (ع) تجسم حق و حقیقت است و علی (ع) حقیقت قرآن و معنویت است.

سوم خرداد سند ایستادگی ملت ایران در برابر دشمن است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به سوم خرداد روز مقاومت و ایثار و روز فتح خرمشهر است، سوم خرداد در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس مانند قله‌ای است که می‌درخشد، یادآور حماسه جاوید آزاد سازی خرمشهر است، سوم خرداد سند ایستادگی ملت ایران در برابر دشمن است، گفت: رمز سوم خرداد مقاومت، ایستادگی، دفاع از دین، ارزش‌های دینی است، امروز هم ما باید مانند سوم خرداد ایستادگی کنیم، اگر آن روز دشمن در قالب نظامی میدان آمد، امروز استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا با دنبال این است که با تهدید و تحریم مقاومت ملت ایران را بشکند.

رئیس جمهور آمریکا از ما می‌خواهد مقاومت خود را بشکنیم و تسلیم زور گویی های او شویم

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه رئیس جمهور آمریکا از ما می‌خواهد مقاومت خود را بشکنیم و تسلیم زور گویی های او شویم، عنوان کرد: امروز استکبار جهانی در مقابل ما آرایش تهاجمی گرفته است، این آرایش تهاجمی سه ضلع مثلث شوم است که ضلع اول آن فشار اقتصادی است، ضلع دوم آن فشار روانی و تبلیغاتی است و ضلع سوم فشار سیاسی است.

وی با بیان اینکه اما آمریکا غافل از این بوده که ملت ایران خدا را دارد، هدف دشمن تسلیم شدن است، هدف دشمن گرفتن پشتوانه مردمی است و می‌خواهد مردم در مقابل نظام قرار گیرند، افزود: اما دشمن کور خوانده است، ملت ایران ۴۰ سال مقاومت کرده و امروز نیز ملت ایران در برابر تهدید و فشار سیاسی، تبلیغاتی و روانی دشمن منسجم است و پای انقلاب اسلامی تا آخر ایستاده است.

در مقابل جبهه تهاجمی دشمن آرایش انقلابی با محوریت جهادی بگیریم

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، تصریح کرد: ما باید در مقابل جبهه تهاجمی دشمن آرایش انقلابی با محوریت جهادی بگیریم، باید در مقام عمل مدیریت جهادی داشته باشیم، در هشت سال دفاع مقدس آرایش نظامی بر پایه ایستادگی داشتیم، بسیج، ارتش، نیروهای نظامی در هشت سال دفاع مقدس انقلابی و جهادی عمل کردند و موفق شدیم.

سپاه نقاط قوت را می بیند و نقاط ضعف را متذکر می‌شود، نباید ما با تذکر نقاط ضعف برآشفته شویم و جبهه بگیریم

آیت الله میرعمادی، گفت: در حادثه سیل لرستان مردم، نیروهای مسلح، نیروهای جهادی و انقلابی پای کار آمدند، جهادی و انقلابی عمل کردند، سپاه به حکم مقام معظم رهبری وارد ماجرای سیل شده است و بر اساس تکلیف عمل کرد، نقاط قوت را می بیند و نقاط ضعف را متذکر می‌شود، نباید ما با تذکر نقاط ضعف برآشفته شویم و جبهه بگیریم، ما باید به دنبال برطرف کردن ضعف‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس ما آرامش و مدیریت انقلابی و جهادی داشتیم، امروز هم باید مدیریت جهادی و انقلابی داشته باشیم، امروز باید همانند هشت سال دفاع مقدس خیرخواهانه و دلسوزانه به دنبال حل مشکلات باشیم، این وظیفه است، گفت: امروز اگر موانع و مشکلات را برطرف نکنیم حتماً دچار مشکل می‌شویم.

آیا مسئولان می‌دانند بر طبقات متوسط و ضعیف چه می‌گذرد؟

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، عنوان کرد: مشکل اصلی مردم، مشکل معیشت است، گرانی‌ها فشار عجیبی بر مردم وارد کرده است، آیا مسئولان می‌دانند بر طبقات متوسط و ضعیف چه می‌گذرد؟ اگر می‌دانند مشکلات را برطرف کنند، چه کسی ارز دولتی را می‌گیرد و کالا را وارد نمی‌کند؟ این ارز دولتی را چه کسی و چگونه می‌گیرد؟ از مردم کاری برنمی آید، دولت ابزار مختلفی دارد که می‌تواند کنترل کند، کنترل کنید، ما از دولت می‌خواهیم نسبت به حل مشکل اقتصادی و معیشتی مردم اقدام انقلابی و تصمیم قاطع بگیرد تا دیگر بیشتر از این مردم تحت فشار نباشند.

 

آرشیو اخبار