آیت الله سید احمد میرعمادی یکشنبه 15 مهرماه در مراسم روز روستا در روستای «باغموری» شهرستان ازنا با بیان اینکه امروز به عنوان روز ملی روستا و عشایر نامگذاری شده است، گفت: انقلاب ایران برای توجه به محرومان مناطق روستایی و عشایر بوده است.

امام(ره)  آینده انقلاب را در توجه به محرومان و نیازمندان می دانست

وی با بیان اینکه وقتی انقلاب به پیروزی رسید اولین فرمان امام راحل توجه به مناطق روستایی و عشایری و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بود، گفت: این نشان می دهد امام(ره)  آینده انقلاب را در توجه به محرومان و نیازمندان می دانست.

اهمیت روستا و عشایر این بوده که مهم ترین پایگاه تولید مواد حیاتی و اقتصادی کشور هستند

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه اهمیت روستا و عشایر این بوده که مهم ترین پایگاه تولید مواد حیاتی و اقتصادی کشور هستند، گفت: روستا مرکز مهم تولید به شمار می آید و روستاها از یک ظرفیت و توانمندی برخوردار هستند که می تواند نیازهای اساسی کشور را تامین کند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه متاسفانه در دوره ای غفلت از روستاها صورت گرفت و ما شاهد مهاجرت روستاییان به شهر بودیم، افزود: توجه به روستاها سبب شد امروز شاهد مهاجرت معکوس هستیم.

وی با تاکید بر اینکه استقلال کشور به تولید و اقتصاد داخلی بستگی دارد، گفت: پیشرفت در کشور در گرو توجه به تولیدات داخلی و روستاییان و عشایر است.

از تمام ظرفیت ها و توانمندی روستاها در امر تولید استفاده کنیم

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه لازم است از تمام ظرفیت ها و توانمندی روستاها در امر تولید استفاده کنیم، گفت: متاسفانه از تمام ظرفیت ها و توانمندی روستا در امر تولید استفاده نکرده ایم.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر تلاش و کوشش برای ایجاد زمینه اشتغال و درآمدزایی در روستاها گفت: باید شغل جدید ایجاد کرد و درآمد را بالا برد.

باید در کنار آبرسانی، آسفالت، گاز رسانی و ... به اشتغال جوانان روستا نیز توجه کنیم

وی با بیان اینکه اگر امروز دشمن تحریم اقتصادی را دنبال می کند ما باید اقتصاد مقاومتی را تقویت کنیم، گفت: رکن اساسی اقتصاد مقاومتی روستا است و باید در کنار آبرسانی، آسفالت، گاز رسانی و ... به اشتغال جوانان روستا نیز توجه کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر ایجاد شغل جدید در روستاها و ایجاد صنایع تبدیلی در روستاها گفت: گردشگری روستایی و صنایع دستی روستایی بسیار مهم است و باید هویت ایرانی و اسلامی خود را در روستاها دنبال کنیم.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه اصل ایجاد شغل است، افزود: رهبری در ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی به مسئله اشتغال روستایی تاکید داشته اند.

همکاری و تعاون روستائیان در پیشرفت روستا موثر است

وی با تاکید بر لزوم توجه به آداب و سنن،  تقویت صله رحم، نوع دوستی، تعاون و ... روستایی بیان داشت: امروز باید به این هویت برگشت کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه اگر به هویت روستایی برگردیم مشکلات ما حل می شود، گفت: امروز انقلاب اسلامی در عرصه بین المللی و داخلی موفق بوده و در حوزه های مختلف دولت خدمات رسانی کرده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه متاسفانه در استان برخی روستاها برای مقاوم سازی مسکن استقبال نمی کنند، گفت: همکاری و تعاون روستائیان در پیشرفت روستا موثر است.

وی با بیان اینکه امروز مقام معظم رهبری بر تقویت امر تولید تاکید دارند و نامگذاری امسال نیز به همین جهت است، گفت: حمایت از تولیدات ایرانی باعث حل مشکلات و رونق اقتصادی و ... می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه اگر تولید رونق پیدا نکند فاصله طبقاتی بیشتر می شود و مقام معظم رهبری همیشه بر این مسئله تاکید دارند، افزود: امروز برای من افتخار بود که در روستای «باغموری» حضور داشتم و با اشتیاق خدمت مردم روستا رسیدیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز وحدت، همدلی و تبعیت از رهبری نیاز جامعه ما است، گفت: روستائیان دلبسته به انقلاب و مقام معظم رهبری هستند.