آیت الله سید احمد میرعمادی 30 مهرماه در نود و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی لرستان ضمن تقدیر از شورای فرهنگ عمومی استان، گفت: کارهای ارزشمندی توسط شورای فرهنگ عمومی استان صورت گرفته است که از آن جمله می توان به بومی سازی سند چشم انداز ۱۴۰۰، بررسی و تصمیم گیری در خصوص موضوعاتی همچون طلاق، اعتیاد، تهیه سند آمایش فرهنگی استان که چشم انداز مطلوبی از آینده فرهنگی استان را پیش چشم ما می گذارد و همچنین بررسی راهکارهای فرهنگی تحقق شعار سال اشاره کرد که توسط دبیرخانه شورا و در قالب تشکیل کارگروه تخصصی به خوبی مورد بررسی قرار گرفته است.

لزوم بازگشت به هویت انقلاب اسلامی

بومی سازی سند های ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری وی در ادامه از تشکیل یک هیئت علمی در دفتر نماینده ولی فقیه استان خبر داد و بیان داشت: این هیئت به دنبال بومی سازی سند های ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری است که به عنوان مثال سند الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی را در دست بررسی دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد بر لزوم بازگشت به هویت انقلاب اسلامی تاکید کرد و اظهار داشت: امروز باید بعد از ۴۰ سال، به دنبال بازگشت به هویت انقلاب اسلامی باشیم و روی مبانی انقلاب اسلامی تکیه کنیم.

آیت الله میرعمادی، تصریح کرد: منظور از مبانی پیشفرض هایی است که با باور اعتقادی ما منجر به حرکت می شود و مبانی انقلاب اسلامی یعنی باور های اعتقادی مردم که باعث شد به خیابان بیاییند و انقلاب کنند، این مبانی کاملاً فرهنگی بوده اند و نیاز است بیش از پیش بر آن به تکیه کرد.

شورای فرهنگ عمومی به دنبال احیای مبانی انقلاب باشد

وی، ادامه داد: از جمله مبانی انقلاب، حاکمیت دینی و ولایت فقیه بوده است و شکی نیست که انقلاب ما بر پایه و اساس حاکمیت دین، شکل گرفت و ٩٨ درصد هم به جمهوری اسلامی رای دادند و مسئله ولایت فقیه که ثمره انقلاب اسلامی است.

مبانی انقلاب اسلامی باید عمومیت بیشتری پیدا کند نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد سپس با اشاره به اینکه مبانی انقلاب اسلامی باید عمومیت بیشتری پیدا کند، اظهار داشت: نفی سلطه گری و سطله پذیری و همچنین استکبار ستیزی از جمله مبانی مهم انقلاب است که نباید دچار چالش شوند،

آیت الله میرعمادی افزود: یکی از مبانی انقلاب حمایت از محرومین و مستضعفین داخل و خارج و حمایت از مردم فلسطین و مبارزه با رژیم اشغال گر اسرائیل است، این مبانی مشتمل بر اصولی بود که بر پایه های همچون مسجد، نماز، محرم، شب های قدر، دانش آموزان، دانشجویان و... شکل گرفته و این فرهنگ استکبار ستیزی نباید فقط به راهپیمایی هایی همچون ١٣ آبان خلاصه شود و باید عمومیت بیشتری پیدا کند.

وی، ١٣ آبان را نماد استکبار ستیزی مردم انقلابی ایران معرفی کرد و گفت: ١٣ آبان نماد استکبار ستیزی ما است و در کنار وقایعی همچون تسخیر لانه جاسوسی، مبارزه با کاپیتولاسیون، تبعید امام (ره) و ... باید به عنوان فرهنگ در جامعه عمومیت بیشتری پیدا کند و ما باید در شورای فرهنگ عمومی به دنبال احیاء این فرهنگ باشیم.

١٣ آبان امسال از ویژگی خاصی برخودار است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، تاکید کرد: ١٣ آبان امسال از ویژگی خاصی برخودار است و دشمن در حالی که بیش از چهار ماه است از برجام خارج شده، تشدید تحریم های خود را به ١٣ آبان موکول کرده است و این یعنی اینکه ما دوباره می خواهیم بر شما سلطه پیدا کنیم و حاکمیت استکباری خود را جایگزین حاکمیت دینی شما کنیم.

عداوت استکبار با مبانی انقلاب آیت الله میرعمادی، گفت: اینکه رئیس جمهور آمریکا می گوید برای آزاد سازی گروگان های خود هزینه های بسیاری داده ایم که باید بازگردانده شوند، نشان از نفرت و کینه پایان ناپذیر آنها است و عداوت استکبار با مبانی انقلاب ما است.

وی با طرح این سوال که استکبار کدام یک از مبانی انقلاب ما را قبول دارند و می پذیرند که ما بتوانیم بر پایه آن با آمریکا سازش کنیم؟ افزود: ما هم هیچ یک از مبانی های آنها مانند دنیاگرایی، سلطه جویی، برده کشی، فساد و فحشا و سلطه اقلیت بر اکثریت را قبول نداریم.

انقلاب اسلامی همه معادلات جهان را بر هم زد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه خطاب به اعضای شورای فرهنگ عمومی استان، گفت: انقلاب اسلامی یک پدیده درخشان بود که معادلات جهانی را بر هم زد و اگر می خواهیم پیش برود باید بر مبانی خود تکیه کنیم و به دنبال تحقق شعار «استقلال، آزادی» و «نه شرقی و نه غربی» باشیم.

آیت الله میرعمادی، بیان داشت: آمریکا نه استقلال ما را می خواهد و نه حاضر است استقلال کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی را که همکاری همه جانبه ای با آمریکا دارند را بپذیرد و حالا که اروپا به دنبال برقراری راهکاری برای معامله با ایران است، می گوید ما این را به حساب اروپا می گذاریم و برخورد خواهیم کرد.

وی، تصریح کرد: به دلیل حساسیت موضوع، فرهنگ استکبار ستیزی را در دستور کار قرار دادیم و ما باید در ١٣ آبان اعلام کنیم که ما انقلاب خود را حفظ می کنیم و این فرهنگ استکبار ستیزی که برخواسته از مبانی انقلابی، مذهبی، سیاسی و اجتماعی ما است را احیاء خواهیم کرد.

آخرین اخبار