در اختتامیه مراسم تفسیر قرآن حجت الاسلام سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ، مسئول کانون فرهنگی و هنری مسجد بعثت خرم آباد صبح سه شنبه 7 مردادماه با اشاره به تعداد شرکت کنندگان جلسه تفسیر قرآن در ماه مبارک رمضان امسال اظهار داشت: در مجموع در این ایام بیش از هفت هزار و 413 نفر در جلسات تفسیر قرآن شرکت داشتند.

وی با بیان اینکه تعداد شرکت کنندگان در جلسات تفسیر قرآن طی امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است گفت: طی امسال دو هزار و 131 نفر به تعداد شرکت کنندگان اضافه شده است.

مسئول کانون فرهنگی و هنری مسجد بعثت خرم آباد بیان داشت: از این تعداد شرکت کننده پنج هزار و 612 نفر مرد و هزار و 801 نفر نیز زن بوده اند.

ایشان با اشاره به تعداد افراد شرکت کننده زیر 20 سال در این جلسات تفسیر قرآن تصریح کرد: در مجموع هزار و 394 نفر از این افراد شرکت کننده زیر 20 سال سن داشته و جوانان و نوجوانان بودند.

وی با بیان اینکه بیشترین حضور شرکت کنندگان در جلسات تفسیر قرآن مسجد بعثت مربوط به شب 16 رمضان با حضور 318 نفر بوده است عنوان کرد: مسن ترین فرد شرکت کننده در این جلسات 88 سال سن و کمترین سن نیز مربوط به کودکی یک سال و هشت ماهه است.

مسئول کانون فرهنگی و هنری مسجد بعثت خرم آباد با اشاره به پخش این جلسات تفسیر قرآن در صدا و سیمای مرکز لرستان بیان داشت: در مجموع این جلسات در قالب هزار و 17 دقیقه برنامه در صدا و سیمای مرکز استان پخش شده است.

وی با اشاره به شرکت 107 نفر از مدیران دستگاههای اجرایی استان و روحانیون در این جلسات تفسیر قرآن ادامه داد: همچنین مسابقات حضوری پایان این جلسات تفسیر قرآن نیز 264 نفر برنده داشته است.

ایشان همچنین از برنده شدن 140 نفر از شرکت کنندگان در جلسات تفسیر قرآن مسجد بعثت خرم آباد در مسابقه پیامکی این جلسات خبر داد.

مسئول کانون فرهنگی و هنری مسجد بعثت خرم آباد با بیان اینکه جلسات تفسیر قرآن حجت الاسلام میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان در مسجد بعثت بعد از جلسات تفسیر قرآن حجت الاسلام قرائتی از پر بیننده ترین جلسات تفسیر قرآن در کشور محسوب می شود افزود: امسال 64 نفر از افراد شرکت کننده برای اولین بار بود که هر شب در جلسات تفسیر قرآن مسجد بعثت شرکت کرده بودند.

وی در پایان از افزایش 15 درصدی شرکت خانم ها در این جلسات تفسیر قرآن نسبت به سال گذشته خبر داد.

آرشیو اخبار