آیت الله سید احمد میرعمادی شامگاه سه شنبه 25 خردادماه در هفتمین جلسه تفسیر قرآن با اشاره به آیه پنجم سوره مبارکه «رعد» اظهار داشت: این آیه در رابطه با تعجب کفار در مورد مسئله معاد و قیامت است.

وی با بیان اینکه یکی از اصول اعتقادی ما معاد و قیامت است عنوان کرد: معاد به معنای زند شدن انسان بوده که کفار از این موضوع تعجب می کنند و این در حالیست که در قرآن آیات فراوانی در مورد مسئله معاد وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه آیه سوم سوره رعد نیز در رابطه با مسئله معاد است تصریح کرد: در قرآن کریم هزار و ۲۰۰ آیه به مسئله معاد اشاره دارد که در ۳۰ مورد از آنها به صورت «یومنون بالله و بالیوم الاخر» آمده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه همچنین بیش از ۱۰۰ مورد از این آیات از تعبیر «الایوم الاخر» استفاده شده است بیان داشت: این امر به دلیل اهمیت بالای مسئله معاد است.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه همه پیامبران و ادیان الهی همواره بر مسئله معاد تاکید داشته اند گفت: همچنین یکی از اعتقادات کهن بشری نیز مسئله معاد است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه معاد یک امر فطری است ادامه داد: زمانی که پیامبر(ص) در مکه مردم را به مبدا و معاد دعوت کردند و به آنها گفت که قیامتی وجود دارد و شما می میرید و دوباره زنده می شوید کفار تعجب کردند و گفتند زنده شدن دوباره معنا ندارد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه امروز ثابت شده که ماده از بین رفتنی نبوده بلکه به ذرات کوچک تبدیل می شود گفت: پس نتیجه می گیریم جسم انسان نیز تبدیل به ذرات می شود اما روح از بین نمی رود.

وی با تاکید بر اینکه ریشه انکار معاد در بازگشت به انکار خداوند است عنوان کرد: منکرین معاد با انکار معاد در حقیقت قدرت و علم خداوند را انکار می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه بهترین دلیل برای اثبات معاد آفرینش نخستین انسان است تصریح کرد: خداوند در آیه پنجم سوره «رعد» از منکران معاد به عنوان اصحاب آتش و جهنم یاد می کند و می فرماید علت انکار معاد توسط این افراد لجبازی و زیر بار حق نرفتن است و آنها اعتقادات و عملشان فاسد است.

آرشیو اخبار