آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر چهارشنبه 23 مردادماه در گردهمایی ائمه جمعه استان لرستان در حسینیه اهل بیت(ع) بروجرد اظهار داشت: تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی ایران گواه این است که انقلاب، انقلابی پویا، بانشاط، الگو و کارآمد برای جهان است.

اسلامیت انقلاب و آرمان های آن حفظ شده است

وی تصریح کرد: امروز تردیدی وجود ندارد که انقلاب اسلامی ایران با سرعت به حرکتش ادامه می دهد و اهدافش را دنبال می کند و تا به امروز با هدایت های رهبر انقلاب،  اسلامیت انقلاب و آرمان های آن حفظ شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با طرح این مسئله که از نظر دیگران دلیل این پیروزی و ماندگاری چه می تواند باشد، ادامه داد: انقلاب جمهوری اسلامی ایران هویت خودش را حفظ کرده است و نقش رهبری در حفظ انقلاب همانند گذشته کاملا مشخص بوده و رهبری توانسته است انقلاب را با همان مشخصه خودش بلکه قویتر ادامه دهد و این دستاورد بزرگی است که باید به آن توجه کنیم.

ولایت فقیه از انحراف انقلاب و کند شدن مسیر انقلاب جلوگیری کرده است

آیت الله میرعمادی افزود: نقش ولایت فقیه این است که از انحراف انقلاب و کند شدن مسیر انقلاب جلوگیری کرده، به حرکت انقلاب سرعت بخشیده و مسئولان نظام را به تعالی هدایت کرده است، همچنین توطئه ها را خنثی و شیطنت های دشمن را از بین برده است.

به گفته وی، جایگاه واقعی ولایت در انقلاب به همین معنای واقعی است و وظیفه داریم نقش ولایت فقیه در زندگی مردم را تبیین کنیم؛  دهه ولایت فرصتی است که یک نظام ولایی الگو و کارآمد را به مردم معرفی کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: اگر امروز اسلام گرفتار افراد فرصت طلب شده برای این است که از ولایت دور شده اند.

بالا بردن اعتماد و توکل مردم به پروردگار از وظایف ائمه جمعه است

آیت الله میرعمادی تاکید کرد: امروز ایستادگی جبهه مقاومت در مقابل جبهه استکبار است و ما به دنبال پیشرفت و ترقی با تکیه بر ظرفیت های درونی هستیم.

وی با بیان اینکه درست است در داخل کشور کمبودهایی وجود دارد، اما لنگ نمانده ایم و نیازهای مردم تامین می شود، تصریح کرد: آنچه مهم است و ائمه جماعات مسئولیت آن را بر عهده دارند، بالا بردن اعتماد و توکل مردم به پروردگار است که اگر این اعتماد را تقویت ببخشیم دیگر ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ... نیز حل می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: همه اختلاس ها، چپاول بیت المال و ... به دلیل ضعف ایمان و نداشتن اعتقاد و اعتماد مردم به پروردگار باری تعالی است.

لزوم حفظ آرامش در جامعه و تزریق پیام معنویت به آحاد مردم

آیت الله میرعمادی، حفظ آرامش در جامعه و تزریق پیام معنویت به آحاد مردم را از وظایف ائمه جمعه در سراسر استان عنوان کرد و افزود: کمک به برگزاری انتخاباتی بدون تنش و با پرهیز از اختلافات و دامن زدن به اختلافات و ارائه معیارهای انتخابی اصلح را از دیگر وظایف ائمه جمعه لرستان دانست.

وی با اشاره به عید «غدیرخم» ادامه داد: عید غدیر خم را باید با شکوه و عظمت برگزار کنیم چرا که ولایت پایه اصلی و اساسی دین اسلام است و ولایت روح احکام اسلام و باعث سربلندی و موفقیت مسلمانان است؛  ولایت نشانه مسلمانان است و تمسک به ولایت مصونیت زا بوده و انسان را از معصیت حفظ می کند.

آرشیو اخبار