آیت الله سید احمد میرعمادی 13 اردیبهشت ماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: فلسفه بسیاری از احکام نورانی اسلام تقوا است.

وی تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان خطاب به مردم فرمود «ای مردم ماه خدا، ماه ضیافت الهی با رحمت و مغفرت و برکت و آمرزش به شما روی می‌آورد، ماه رمضان را با دو صفت استقبال کنید. اول با نیت خالص، دوم با دل‌های پاک»؛ سپس فرمود «از خدا درخواست کنید که توفیق روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان و تلاوت قرآن را به شما دهد».

ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای خودسازی

وی با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم و روزهای آخر ماه شعبان است؛ تصریح کرد: روز دوشنبه اول ماه مبارک رمضان است. خداوند متعال فرمود «ما قرآن را در ماه رمضان برای شما نازل کردیم»؛ این ماه ماه روزه و قرآن است. بهترین فرصت برای خودسازی است.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در این ماه مبارک به فکر محرومین و نیازمندان باشیم مخصوصاً امسال که در استان هم استانی‌های عزیز ما سیل زده هستند و در چادرها زندگی می‌کنند و در هوای گرم پلدختر و معمولان می‌خواهند روزه دار باشند آن هم با شرایط سختی که دارند، افزود: افطارهای ساده به دور از تجمل برگزار کنیم. بخشی از افطار را برای سیل زدگان قرار دهید و قطعاً رضای خدای متعال در این است.

مدعیان بشر دوستی در جریان سیل اخیر رسوا شدند

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه این سیل آزمونی برای همه بود. ملت بزرگ ایران اسلامی در این حادثه سربلند شدند اما دشمنان این مردم رسوا شدند، مدعیان بشر دوستی رسوا شدند، آمریکا رسوا شد، گفت: درد و مصیبت جامعه تا کجاست که ایرانیان خارج از کشور کمک‌هایی برای سیل زدگان جمع کردند و خواستند به حساب هلال احمر ایران بریزند اما نگذاشتند؛ شماره حساب هلال احمر را مسدود کردند؛ این رسوایی برای مدعیان دروغین حقوق بشر است. حتی کمک‌های انسانی را دریغ ورزیدند.

وی خاطرنشان کرد: حتی صلیب سرخ جهانی هم کوتاهی کرد. شما نشانی از صلیب سرخ نمی‌بینید درحالی که ملت ایران برای حوادث کشورهای دیگر دنیا همیشه در کمک رسانی پیشتاز بوده است.

مسئولان برای حل مشکل مسکن سیل زدگان سرعت عمل به خرج دهند

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه به حمدلله کمک‌های مردم بسیار ارزشمند بوده و جای تقدیر و تشکر دارد، اظهار داشت: امروز ضروری‌ترین کار برای سیل زدگان مسئله مسکن آنها است. باید برای مسکن دائم و موقت فکری کرد. هنوز این مشکل حل نشده و از مسئولان می‌خواهیم در این زمینه سرعت عمل به خرج دهند. باید وضعیت مسکن سیل زدگان روشن شود.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: خیرین و نیکوکاران و کسانی که در زمینه مسکن می‌خواهند اقدام کنند حتماً با نهادهایی که مسئولیت ساخت مسکن دارند هماهنگ شوند. حتماً خیرین و نیکوکاران در امر مسکن و لوازم خانگی و با مسئولان مربوطه هماهنگی لازم را داشته باشند. هلال احمر، بنیاد مسکن و سپاه هستند، هماهنگی کنید تا خدمت شایسته ای برای مردم داشته باشید.

لزوم پیشگیری از حوادث حریق جنگل‌ها

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با توجه به بارندگی که امسال داشتیم مشاهده می‌کنید در صحرا همه جا سرسبز است، ارتفاع علف‌ها به بیش از یک متر رسیده است، بعد از مدتی خشک می‌شوند و ما خطر آتش سوزی‌ها را در پیش داریم که باعث می‌شود جنگل‌ها و مزارع و مراتع نابود شود، تصریح کرد: کسانی که امکان دارند، مسئولین و اداره منابع طبیعی از همین حالا پیشگیری کنند. بسیار خطرناک است امسال چون علف‌ها بسیار است و اگر کوچک‌ترین حادثه آتش سوزی اتفاق بیفتد مهارش بسیار مشکل خواهد بود.

امام جمعه خرم آباد افزود: مردم هوشیار باشند و مسئولین هم همین الان پیشگیری کنند. اگر حادثه‌ای رخ دهد قطعاً مصیبت حریق و آتش سوزی از سیل بیشتر خواهد شد و جلوگیری و مهارش سخت‌تر از سیل خواهد بود، امیدواریم مسئولان به این نکته توجه کنند.

بسیج سازندگی در عرصه محرومیت زدایی کارهای ارزشمندی کرده است

آیت الله میرعمادی به ۱۷ اردیبهشت سالروز تشکیل سازمان بسیج سازندگی سپاه اشاره کرد و گفت: بسیج سازندگی سپاه یکی از نهادهایی است که خدمات خالصانه و شایسته ای در عرصه‌های گوناگون انجام داده است. در عرصه محرومیت زدایی کارهای ارزشمندی کرده است. در عرصه هدایت و پشتیبانی از حرکت جهادی و اردوهای جهادی نقش اساسی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در همین حادثه سیل دیدید این نیروهای جهادی فداکاری و ایثار کردند. همه مردم اذعان دارند که اگر نیروهای جهادی نبودند معلوم نبود این گل و لای به این آسانی پاکسازی می‌شد. بسیج سازندگی در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی هم موفق عمل کرد.

آمریکا با خروج از برجام منزوی شد

خطیب جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۸ اردیبهشت روز خروج آمریکا از برجام نیز اشاره کرد و اظهار داشت: یک سال از این حادثه گذشته است. رئیس جمهور آمریکا رسماً اعلام کرد که از برجام خارج می شویم و این نادان خیال می‌کرد اگر آمریکا از برجام خارج شود اقتصاد ایران ویران می‌شود و آشوب به پا می‌شود و یک اجماع عمومی علیه ملت ایران درست می‌شود. اما قضیه برعکس شد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه آمریکا با خروج از برجام منزوی شد. حتی اروپایی‌ها در ظاهر با آمریکایی‌ها همکاری نکردند و اقتصاد ایران همچون گذشته فعال ادامه یافت و ملت ایران هم سربلند شد، تصریح کرد: جز آمریکا کسی دیگر ضرر نکرد. برای اینکه با خروج آمریکا از برجام آن آینده نگری رهبر انقلاب برای دنیا ثابت شد. رهبری فرمود آمریکا قابل اعتماد نیست و عهد شکن هستند؛ برای دنیا ثابت شد آمریکا عهد شکن است.

وی با طرح این مطلب که ما از برجام چه درسی باید بگیریم؟ گفت: اولین درسی که باید بگیریم این است که باید ثابت شده باشد آمریکا قابل تعامل، مذاکره و اعتماد نیست، عهد شکن است.

حل مشکلات کشور را نباید به برجام گره بزنیم

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه درس دوم این است که بدانیم اروپا هم در سیاست‌های کلی همراه آمریکا است. فقط می‌گویند برجام را حفظ می‌کنیم اما در عمل کاری نکردند. هیچ اقدامی نکردند؛ رهبری فرمودند اروپا هم مثل آمریکا قابل اعتماد نیست به همین جهت است، افزود: درس سوم این است که نباید مشکلات کشور را به برجام گره بزنیم. حل مشکلات کشور را نباید به برجام گره بزنیم.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: اینکه بگوییم مشکل اشتغال با برجام حل می‌شود، محیط زیست با برجام حل می‌شود، آب خوردن ما با برجام حل می‌شود یک تفکر ساده است، یک تفکر بی ریشه است. حل مشکل مردم با تکیه به ظرفیت‌های مردم است.

آمریکا دشمن درجه یک ملت ایران است

وی با اشاره به اینکه افراد امروز یقین حاصل کردند که آمریکا دشمن درجه یک ملت ایران است، خوی استکباری آمریکا به این است که هیچگونه توجهی به کشورهای منطقه ندارد، بدانیم و درس بگیریم، اظهار داشت: ببینید آمریکا با عربستان چگونه رفتار می‌کند. یک روز گفت گاو شیرده هستید، یک روز به پادشاه عربستان گفت اگر ما نباشیم دو هفته دوام نمی‌آورید. همین هفته هم گفت که باید به ما پول بدهید و پول گرفتن از عربستان از پول گرفتن از مستأجر در نیویورک راحت تر است.

دشمن اگر بتواند به سد آهنین مقاومت اسلامی آسیب بزند، این سیلاب به امارات و عربستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس نفوذ می‌کند

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه آمریکا دیگر معافیت نفت ایران را تمدید نکرد و می‌خواهد فروش نفت ایران را به صفر برساند و عربستان و امارات اعلام کردند جایگزین نفت ایران را تأمین می‌کنند، تصریح کرد: ما به این کشورهای مرتجع عرب می‌گوئیم اگر آمریکا به منافع ایران کوچک‌ترین ضربه‌ای برساند اول قربانی خلیج فارس عربستان و امارات خواهند بود.

آیت الله میرعمادی خطاب به کشورهای مرتجع عرب خاطرنشان کرد: شما یادتان رفته که صدام چگونه حمله کرده بود، شما دربرابرش کاری نتوانستید بکنید، امارات بداند از تهدید آمریکا در امان نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه دشمن اگر بتواند به سد آهنین مقاومت اسلامی آسیب بزند، این سیلاب به امارات و عربستان و کشورهای خلیج فارس نفوذ می‌کند، افزود: اگر در سرتان چیزی می‌پرورانید که می‌توانید با آمریکا همکاری کنید، بدانید که همکاری با آمریکا آتش خانمان سوزی است که شما را می‌سوزاند.

آرشیو اخبار