آیت الله سید احمد میرعمادی سه شنبه 16 بهمن ماه در دیدار با کارکنان و فرماندهان قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان با اشاره به رژه همافران و نیروی هوایی در ۱۹ بهمن ماه اظهار داشت: این رژه و بیعت با امام پیروزی را برای ملت ایران حتمی کرد چون تمام تکیه رژیم شاهنشاهی بر این جهت بود که ارتش از او حمایت می کند اما یک مرتبه مشاهده کردند که اینطور نیست، یک مجموعه عظیم حرکت کرده از محل پادگان خارج شده و با نظم خاص در محل اقامت امام حاضر شدند و وفاداری خود را ثابت کردند.

وی تصریح کرد: می توانیم ۱۹ بهمن را روز پیروزی مردم ایران و یاس و ناامیدی دشمنان نامگذاری کنیم.

ایمان مردم و نیروهای مسلح کشور را از چالش های مختلف عبور داد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه در انقلاب اسلامی ایران حوادثی اتفاق افتاد که دشمن هیچگاه باور نداشت اما مردم ایران ایمان داشتند، ادامه داد: از اول دشمنان می گفتند انقلاب به پیروزی نمی رسد اما مردم باور داشتند انقلاب پیروز می شود و شد؛  دشمن رژه نیروی هوایی و همافران را باور نداشت، اما ارتش باور داشت، مردم باور داشتند؛ در دوران دفاع مقدس دشمن تصور نمی کرد ما در جنگ پیروز شویم، تمام دنیا ارتش بعث عراق را پشتیبانی می کرد و ما امکاناتی نداشتیم؛ اما مردم ایران باور داشتند در جنگ پیروز می شوند و شدند.

آیت الله میرعمادی افزود: دشمن باور نمی کرد ما به زودی خرابی های جنگ را بسازیم اما مردم ایران گفتند می توانیم و آباد کردند، خیلی سریع خرابی های جنگ آباد شد و سازندگی شروع شد.

وی با اشاره به اینکه دشمن باور نمی کرد انقلاب چهلمین سال خود را جشن بگیرد اما ملت ایران باور و ایمان داشت و الان چهلمین سال انقلاب را جشن می گیریم، دشمن باور نداشت ارتش و نیروهای مسلح ما بیایند تانک درست کنند، جنگنده درست کنند، ولی ارتش و نیروهای مسلح ما باور داشتند و تجهیزات متعدد را ساختند، اظهار داشت: دیروز اتحادیه اروپا از برد موشکی ایران ابراز نگرانی می کرد، دشمن باور نمی کرد ما نظامیان آمریکا را اسیر بگیریم، می گفتند امکان ندارد کسی به ناو آمریکایی ها نزدیک شود،  اما مردم ایران باور داشتند و گریه نظامیان آمریکا را تماشا کردند.

مردم ایران باور دارند و بر مشکلات اقتصادی غلبه می یابند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: امروز هم دشمن باور ندارد که ما بر مشکل اقتصادی غلبه می یابیم؛ این روزها مرتب فشار اقتصادی می آورند و می گویند فشار اقتصادی کار ایران را تمام می کند، اما مردم ایران باور دارند و بر مشکلات اقتصادی هم غلبه می یابند. ایمان بسیار مهم است.

امنیت ملی و اقتدار بین المللی جمهوری اسلامی ایران

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران امنیت ملی و اقتدار بین المللی جمهوری اسلامی ایران است که کم بیان شده است؛ اساس دستاوردها اینجاست؛ تصریح کرد: در این ایام صحبت می کنیم که چقدر راه و گاز و برق احداث شده، اما ریشه این دستاوردها چیست؟ امنیت است. اقتدار بین المللی جمهوری اسلامی ایران مهم ترین و اساسی ترین دستاورد است که این دستاورد محصول تلاش ارتش و نیروهای مسلح ماست.

وی با تاکید بر اینکه محور تمام توطئه دشمنان ایجاد ناامنی در داخل کشور بوده است،  ترورها، جنگ تحمیلی، کودتا، داعش و فتنه ۸۸ برای ایجاد ناامنی بوده است؛ افزود: پول های هنگفتی که عربستان و کنگره آمریکا علیه ایران تصویب می کند برای ایجاد ناامنی است،  چه کسی نگذاشت اقتدار و امنیت ایران آسیب ببیند؟ نیروهای مسلح ما بودند. این امنیت بسیار مهم است.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود این مثلث شوم دست به دست هم دادند تا ناامنی را در داخل کشور ایجاد کنند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه دشمنان سرسخت ما آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود این مثلث شوم دست به دست هم دادند تا ناامنی را در داخل کشور ایجاد کنند، طرح و برنامه از آمریکا، دادن اطلاعات از سوی رژیم صهیونیستی و پول و دلار از سوی آل سعودتامین می شود تا ناامنی در ایران ایجاد شود.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: آمریکا پی در پی در برابر انقلاب شکست خورده است، دشمنان به ویژه آمریکا با توطئه های گوناگون در ایران نتوانستند یک وجب از خاک این میهن عزیز را تجزیه یا اشغال کنند؛ دشمنان از اقتدار و قدرت ایران می ترسند.

۴ عنصر موثر در امنیت و اقتدار ایران

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ۴ عنصر در امنیت و در اقتدار ما نقش دارد، تا زمانی که این ۴ عنصر را داشته باشیم هم امنیت و هم اقتدار ما تامین است، گفت: نخست مسئله ایمان و معرفت دینی است، کودتای نوژه خیلی کودتای عجیبی بود، از نظر نظامی کودتای دقیقی بود اما چه چیز باعث شد در نطفه خفه شود جز ایمان یک افسر که گفت من خیانت نمی کنم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه امنیت ما تکیه بر قدرت لایزال الهی، نصرت الهی و معنویت دارد، تصریح کرد: دومین عنصر امنیت و اقتدار ایران پیشرفت های علمی، فناوری، هسته ای و نظامی است؛ دشمن بداند که شما پیشرفت نظامی ندارید می آید بر کشور مسلط می شود اما وقتی می بیند شما انواع موشک ها را دارید، بازدارنده است.

۲۲ بهمن نمایش اتحاد و همبستگی ملت ایران است

آیت الله میرعمادی سومین عامل امنیت کشور را وحدت، اتحاد و یکپارچگی مردم دانست و یادآور شد: ۲۲ بهمن نمایش اتحاد و همبستگی ملت ایران است، مردم ایران سالی یک بار با شکوه و عظمت به صحنه می آیند و وحدت خود را نشان می دهند، قدرت در مردم است، نیروهای مسلح ما هم به پشتوانه مردم قدرت دارند.

وی با تاکید بر اینکه عامل چهارم امنیت و اقتدار ایران اسلامی، ولایت و رهبری است، افزود: امنیت و اقتدار امروز ما مدیون هدایت ها و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری است و کسی در آن تردید ندارد؛ در فتنه۸۸ و آشوب و اغتشاش سال گذشته به تدبیر مقام معظم رهبری امنیت و اقتدار به کشور بازگشت. لنگرگاه نظام اسلامی ولایت و رهبری است.