نماینده ولی فقیه در لرستان 9 بهمن ماه از پل محله «ماسور»، مسیر سیلاب رودخانه خرم آباد و ... بازدید و وضعیت مناطق محاصره شده در سیلاب را بررسی کرد و بر ضرورت حل مشکلات و خدمات رسانی به موقع به مردم تاکید کرد.

 امام جمعه خرم‌آباد در سخنانی اظهار داشت: با توجه به شدت بارندگی در استان لرستان به ویژه خرم آباد شاهد آبگرفتگی معابر و خیابان ها هستیم و حتی سیلاب به درون منزل برخی افراد وارد شده است.

وی گفت: از سوی دیگر شدت بارندگی سبب شده که رودخانه خرم آباد در شرایط اضطراری قرار بگیرد و با توجه به سیلاب شدیدی که وجود داشته احتمال طغیان آن وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه مسئولان، نیروهای امدادی و همه دست اندرکاران در صحنه حاضر هستند و کارهای امدادی لازم را انجام می دهند، گفت: در این راستا دو نکته بسیار مهم است، نکته اول کمبود امکانات در شرایط اضطراری است که اگر احیانا ماشینی داخل سیلاب گرفتار شود جرثقیل های لازم که بتواند آن را نجات دهد متاسفانه وجود ندارد و لازم است بحران های این چنینی که به وجود می آید مسئولان به فکر باشند که امکانات لازم را برای شرایط بحرانی فراهم کنند.

آیت الله میرعمادی، تصریح کرد: همچنین برخی از اقدامات مانند پل های موقت که برای برداشتن بار ترافیکی در شهر ایجاد می شود در چنین شرایطی مشکلاتی به وجود می آورند، الان برخی از این پل ها باعث شده که آب از رودخانه به سمت خیابان برود و وارد منازل برخی از مردم شود.

وی با تاکید بر اینکه برخی از روستاهای خرم آباد نیز متاسفانه در محاصره سیل هستند که نیروهای امدادی در حال کمک رسانی هستند، افزود: آنچه که مهم بوده این است که خودمان را برای شرایط بحرانی و اضطراری آماده کنیم و پیش بینی های لازم صورت گیرد تا در چنین مواقعی دچار مشکلات نشویم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در ادامه با تقدیر از کسانی که مشغول کمک به مردم هستند، افزود: خوشبختانه با مدیریتی که تا کنون صورت گرفته تلفات جانی نداشته ایم و امیدواریم شاهد خسارت جانی و مالی برای مردم نباشیم.

در این بازدید معاون عمرانی استانداری لرستان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان، مدیرکل مدیریت بحران لرستان و مدیران سایر دستگاه های امداد رسان و خدمات رسان نیز حضور داشتند.