خبرگزاری مهر؛ گروه استانها - عبدالرضا شهبازی* : باحضور فضای مجازی و تنوع بیش از حد فریبنده آن به ویژه برای نوجوانان و جوانان، سخت است بتوان این قشر را پای منبرهای دینی نگه داشت. منبرهایی که بیشتر جنبه موعظه گرایانه دارند و معمولا جوانان به این گونه مراسم ها اقبال کمتری نشان می دهند.

از ویژگی های ممتاز آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد، توجه به نوجوانان و جوانان است. به طوری که در نماز جمعه هر هفته حضور این گروه قابل توجه می باشد.

جلسه تفسیر قرآن آیت الله میرعمادی قریب به دوازده سال است که هر ساله در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

شیوایی بیان، تفسیر ساده اما پر نغز که حامل نکات ارزنده و  ارزشمندی از قرآن مجید می باشد؛ مشتریان این برنامه را دائمی کرده است.

اما نکته ای که بسیار ارزشمند و قابل توجه است حضور نوجوانان و جوانان خرم آبادی در این برنامه نورانی و الهی است. به طوری که نوجوانان پرسشگر مسائل دینی و قرآنی دیروز،  با همین جلسات تفسیر قرآن رشد و نمو پیدا کرده و امروز جوانانی دین باور در پای درس این استاد به بالندگی رسیده اند.

به راستی رمز این باور پذیری جوانان از نگاه آیت الله میرعمادی چیست. آیا چیزی غیر از این است که به این باور رسیده که احکام شریعت باید در سنین کودکی و نوجوانی در وجود این عزیزان پاک سرشت نهادینه شود.

آیت الله میرعمادی نگاهی ویژه به جوانان دارد و همین نگاه باعث شده که حرف های او برای جوانان قابل پذیرش باشد و اگر جوانان طرف مقابل را باور کنند قطعا تاثیر پذیری از او بیشتر خواهد شد. این ویژگی از امام جمعه شهرستان خرم آباد شخصیتی تاثیر گذار برای نوجوانان و جوانان بوجود آورده است.

آرشیو اخبار